Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROJEKT MADONKA

PROJEKT MADONKA  

Dne 12.1.2011 proběhla na havlíčkobrodské radnici přednáška o dívčím dospívání a o všem, co k němu patří. Hlavním cílem přednášky bylo seznámit děvčata 7.-8. ročníku ZŠ s prevencí onemocnění rakoviny prsu.

   Projekt Madonka vedla MUDr. Magdalena Weberová, která pracuje s matkami a jejich dětmi už v porodnici a MUDr. Helena Štěpánková z onkologického oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Kromě lékařek naši přednášku podpořila svojí účastí ředitelka SZŠ Naděžda Vrbatová a Vanda Hybnerová, kterou známe z televize nebo divadla.

   Přednáška byla vedena formou rozhovoru všech zúčastněných. Odlehčena byla kulturním doprovodným programem, o který se postarala hrou na flétnu Hana Uhlířová a akordeonové duo I. Laštovičková a Ž. Švecová. Přítomným zazpívala Šárka Vencová, na klavír zahrála Michaela Vosyková a na housle Leona Macková.

Účast na přednášce byla velice dobrá, zúčastnilo se jí kolem 250 dívek spolu s učitelkami. Dívky vypnily také dotazníky, s jejichž výsledky budou obeznámeny školy, město Havlíčkův Brod a budou zaslány na Krajský úřad, Ministerstvo zdravotnictví a školství.

  Akci pořádal ČSŽ - Klub žen  Havlíčkův Brod spolu s ČSŽ Květinov.

Velké díky patří všem, kteří spolupracovali při uskutečnění přednášky a to jsou:

Všichni účinkující, kteří vedli přednášku, pomáhali při organizaci, postarali se o kulturní program, a také o výzdobu prostor, dále městu Havlíčkův Brod, nemocnici Havlíčkův Brod, školám, ZUŠ Havlíčkův Brod, SZŠ Havlíčkův Brod.

Celou přednášku skvěle moderovala předsedkyně ČSŽ Květinov Pavlínka Vencová.

   Velmi děkujeme a těšíme se na další povedenou a přínosnou akci, jako byla tato.